Dzień Czerwony w grupach przedszkolnych

W dniu 19 czerwca 2026 roku w oddziałach przedszkolnych naszego ośrodka odbył się „Dzień Czerwony” – wydarzenie realizowane w ramach zajęć promujących poznawanie kolorów oraz rozwijanie integracji grupowej.

Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane w czerwone elementy garderoby. Sale zostały udekorowane czerwonymi balonami, kwiatami oraz pracami plastycznymi wykonanymi przez wychowanków. Celem wydarzenia było utrwalanie
znajomości koloru czerwonego, rozwijanie percepcji wzrokowej, aktywności ruchowej oraz umiejętności współpracy w grupie.

Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w licznych zabawach i aktywnościach
związanych z kolorem czerwonym. Rozwiązywały zagadki, wyszukiwały czerwone przedmioty w sali, segregowały obrazki według kolorów oraz brały udział w zabawach
ruchowych z wykorzystaniem czerwonych rekwizytów. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania piosenek oraz zabaw tanecznych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne. Dzieci samodzielnie
przygotowały pyszny koktajl truskawkowy. Podczas wspólnej pracy poznawały właściwości truskawek, utrwalały zasady higieny podczas przygotowywania posiłków oraz rozwijały umiejętności praktyczne.  Degustacja własnoręcznie wykonanego koktajlu sprawiła wszystkim wiele radości.

W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonywały również prace z wykorzystaniem różnych materiałów w odcieniach czerwieni. Wychowankowie rozwijali swoją kreatywność, sprawność manualną oraz wyobraźnię.

Na zakończenie dnia dzieci uczestniczyły we wspólnej degustacji czerwonych owoców i warzyw, poznając ich walory smakowe oraz zdrowotne. Wydarzenie przebiegło w radosnej i przyjaznej atmosferze, dostarczając uczestnikom wielu pozytywnych emocji i nowych doświadczeń.

„Dzień Czerwony” był doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę, integracji dzieci oraz rozwijania ich zainteresowań. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowanych atrakcjach i z zaangażowaniem wykonywały powierzone zadania.

Przygotowała:
Magdalena Sarniak